Minden nagy víz mellett élő nép hiedelem- és mondavilágában léteznek valamilyen formában „halemberek”. Formájuk, tulajdonságaik, nevük eltérő: sellő, szirén, hableány, nimfa, ruszálka, melusine, nereida, néreisz, triton, lara... A közös nevező mindnél, hogy a vízben élnek.
A sellők mitológiai lények, felső testük ember, deréktól lefele hal, lábuk (helye) halfarokban végződik.
Az...
A kraken mély vizekben, végtelen óceánokban élő mondabeli szörny, mely a hiedelmek szerint hatalmas fejlábú (vagy lábasfejű), több szemű lény.
A régi hajósok időről-időre kitaláltak, majd terjesztették, és végül hittek is különböző tengeri szörnyekben. Ilyen lehet a Leviathán, Nessie Skóciából, vagy a tengeri sárkányok, kígyók, szirének, sellők.
Belegondolva nem is volt...
A szárnyas ló a görög mitológiában Pégaszosz vagy Pegazus, Poszeidón és Meduza gyermeke. Amikor Perszeusz (Zeusz fia) lefejezte Meduzát, akkor ugrott ki a testéből.
Miután Pegazus felszállt, megpihent Helikon hegyén és patanyomát otthagyta a csúcsán. Nyomából ekkor felfakadt Hippokréne forrása, amely felszentelte a Múzsákat. A forrásra ezek után a költészet...
A kentaurok a görög mitológiában félig lovak, félig pedig emberek voltak.
A korai vázafestményeken úgy ábrázolták őket, hogy egy emberalakhoz kapcsolódik egy ló fara, később már úgy, hogy egy emberi felsőtesthez kapcsolódik egy ló marja, onnan, ahol a ló nyakának kéne lennie.
A legenda szerint féltékenységében Héra párt keresett magának a...
Rózsafüzér, rosarium, szentolvasó, imamalom - katolikus imádság, és az ehhez használt gyöngyökből álló lánc neve. Az imádság egy előre meghatározott számban és sorrendben történik, amit segít a láncon elhelyezett szemek száma és mérete.
A rózsafüzér (máriás ájtatosság vagy Máriás lelkület) a katolikusok egyik legelterjedtebb imádsága.
A hagyomány szerint az első rózsafüzért...
Egyiptomi eredetű mitikus tűzmadár, amely a görög mitológiában egy hosszú életű, ciklikusan regenerálódó, vagy más módon újjászülető lény. A legendák szerint – természetesen attól függően, milyen eredetűek – a főnix 500, 1461, vagy 15994 évig él. Legismertebb leírása szerint vörös-arany tollazatú hím madár, amely élete végén fahéj ágacskákból rak...
A kísértet (szellem, látomás, fantom, poltergeist stb.) egy halott személy (vagy állat) állítólagos megnyilvánulása, amely testetlen formában tovább él a halál után.
Minden kultúrában találunk a halottak szellemének utóéletéről szóló történeteket, amelyek eltérően értelmezik és ábrázolják a kísértetek mibenlétét. A kísérteteknek nincsen anyagi megnyilvánulásuk, méretük, formájuk általában megegyezik az élőlénnyel,...
MÁGUS - varázsló, sámán, onmjó-rjó, guru, médium, tántrika, ácsárja, warlock, wizard, boszorkánymester
A mágus mágiát alkalmaz, azaz olyan titkos tudomány birtokában van, amellyel befolyásolni tudja akár a természeti jelenségeket, akár a földi történéseket.
Már a legkezdetlegesebb emberi közösségek életében is fontos szerepet töltött be a mágia és annak tudója, gyakorló mestere....
Unikornis, magyarul egyszarvú. Mitikus állat, amely leginkább egy fehér lóra hasonlít, de őzlábakkal és oroszlánfarokkal, a homlokán pedig egyenes, spirálisan csavart szarvval.
Az unikornis a tisztaság, az ártatlanság, és a remény örök szimbóluma. A harmónia, a bölcsesség, a titokzatosság és a misztikum megszemélyesítője. Viselőjének segít megkülönböztetni a jót a rossztól,...
A Sátán egy bukott angyal, aki szabad elhatározásából Istennel szemben áll, a bűn megtestesítője. A keresztény/zsidó/iszlám kultúrában célja, hogy az embert is kárhozatba vigye, akiket önmagához hasonlónak ítél. Alapvetően az ember érzékein, képzeletein, érzékiségein keresztül próbál félrevezetni.
Eredetileg Isten a bukott angyalokat is jónak teremtette, személyes tetteik miatt buktak el,...
Építészet a tetoválásban
Az építészet is inspirálhat tetoválást, hiszen egy jól megtervezett épület önmagában is műalkotásnak számít, amely nem csak egy kor gondolkodását jellemzi, hanem a művészetét...