A kopaszodást többféle módszerrel lehet kezelni, pl. gyógyszerkészítményekkel, hajbeültetéssel, de ezek nem mindenki számára egyformán hatékonyak, és sok esetben mellékhatásokkal is járhatnak.
Egyes statisztikák szerint a 18-49 év közötti férfiak 42%-ánál valamilyen fokú hajhullás figyelhető meg, és a kor előrehaladásával ez még gyakoribbá válik. A hajhullás miatt sokak mentális egészsége romolhat, az önbizalom csökkenhet, így nem csoda, hogy a haj eredeti, vagy annak megközelítő visszaállítása virágzó üzletággá nőtte ki magát.
A hajtetoválás (fejbőr mikropigmentáció, hair tattoo, SMP) olyan folyamat, ahol apró pontok ezreit tetoválják a fejbőrre, így a olyan hatást érnek el, mintha a fejbőrt frissen borotválták volna. Használható a meglévő hajtüsző sűrítésének látszatához, de a hajátültetések vagy egyéb műtéti hegek eltakarásához is.
Ez a technika egyre népszerűbb, mivel rövid távon jóval olcsóbb megoldást kínál, mint a sebészeti megoldások, illetve nincsenek olyan mellékhatásai, mint a gyógyszeres kezeléseknek. Természetesen a bőrbe bejuttatott festéket ez esetben is tesztelni kell, nehogy irritációt, allergiát váltson ki.
Ha hozzáértő szakember végzi, akkor nagyon természetesnek tűnhet. Egy képzett szakember több színnel, árnyalattal dolgozik, művészien-értelemszerűen sűríti a pontokat, figyelembe veszi a páciens korát, arcának jellegzetes vonásait.
Mint mindegyik megoldásnak, ennek is vannak hátrányai. Egyrészt a hajtetoválást általában kozmetikai festékkel végzik, aminek a felszívódási ideje személyenként változó. Az eredeti hajszín idővel változhat (pl. őszülés, további hajhullás miatt), és ez erős kontrasztot képezhet egy sötét hajtetoválással. A bevitt festék árnyalata idővel változhat, illetve a túl mélyre beütött festék „megterülhet”.
Számos rossz példát láthattunk, így javasoljuk, hogy a beavatkozás előtt gondosan ellenőrizzék a szalont, ahol a tetoválást végzik!
Kapcsolódó írásunk: A fejünk is tetoválható